wtorek, 18 października 2016

"New York - City That Never Sleep"


Kolejny numer wydania specjalnego magazynu English Matters poświęcony jest jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych metropolii Ameryki i świata - Nowemu Jorkowi. Jakie są ikony tego miasta? Jak naprawdę się tam żyje? Czym różni się tamtejsza mowa? I przede wszystkim jakie miejsca warto zobaczyć zwiedzając tego kolosa? O tym wszystkim w nowym numerze!

 • Pierwszy artykuł opowiada historię jednego z najbardziej rozpoznawalnych filmów, których akcja dzieje się w Nowym Jorku - Sex w wielkim mieście. To świetna analiza i interpretacja większości wątków i postępowań bohaterów, które były bardzo kontrowersyjne w czasach jego powstania. • Następnie możemy poczytać, co tak naprawdę jest prawdą, a co mitem w naszym wyobrażeniu Nowego Jorku. O jego stereotypach, stygmatach oraz codziennym życiu na jego ulicach

 • Wielka metropolia musi wydawać na świat tysiące wielkich talentów, które mogą w przyszłości osiągnąć światową sławę, jednak niewielu z nich udaje się dojść do tego momentu. English Matters przedstawia nam sylwetki największych gwiazd wywodzących się z miasta, które nigdy nie śpi m.in. Anne Hathaway Calvin Klein czy Christina Aquilera.


 • Bardzo ciekawym pomysłem jest wywiad z Europejką, która wyprowadziła się do Nowego Jorku, w pogoni za miłością swojego życia. Ewa opowiada nam o trudnych pierwszych krokach w mieszkaniu w tak wielkiej metropolii, z daleka od domu. To trudne, ale możliwe do zrealizowania.
 • Znalazło się również miejsce na nutkę historii, ponieważ w kolejnym artykule możemy poczytać o "ojcach założycielach" Nowego Jorku, a dokładnie mężczyznach, którzy przyczynili się do rozkwitu tej aglomeracji.

 • Opowiadanie o Nowym Jorku nie może obejść się bez wspomnienia o najtragiczniejszym wydarzeniu w czasie jego istnienia. 11 września 2001 roku doszło do ataku terrorystycznego na World Trade Center, a z tego tekstu możemy dowiedzieć się nie tylko o tym, co wydarzyło się tamtego feralnego dnia, ale również o przebiegu śledztwa i pomysłach na upamiętnienie ofiar.


 • Dwa ostatnie artykuły to gratka dla podróżników, którzy maja w planach podróży do Nowego Jorku, ponieważ redakcja poleca nam miejsca, które warto odwiedzić w trakcie wizyty. I nie są to tylko zabytki i muzea! Możemy również dowiedzieć się, jakie cuda natury znajdują się na terenie Nowego Jorku. Wiedzieliście, że to właśnie tam znajduje się Wodospad Niagara?
Wszystkie artykuły były niesamowicie ciekawe i o dziwo żaden mnie nie zanudził, więc jeśli jesteście zainteresowani tym miastem to serdecznie polecam wam ten numer. Przy okazji podszkolicie swój angielski! :)

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media

3 komentarze:

 1. Muszę się zaopatrzyć w ten numer bo widzę, że jest przeogromnie ciekawy! :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Już przeczytałam, niektóre artykuły kilka razy, gdyż bardzo mi się spodobały. Coś czuję, że skończę w NY. :)
  MÓJ BLOG - zapraszam

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...