czwartek, 24 grudnia 2015

Zimowy TAG Książkowy

Dziś jest Wigilia, więc pewnie większość z was, włącznie ze mną, siedzi nad dopracowaniem detali wieczornej kolacji i mało kto tutaj zajrzy. Mimo wszystko postanowiłam zrobić tutaj chociaż trochę świątecznego klimatu oraz pokazać, że o was nie zapomniałam. W tym celu postanowiłam wykorzystać nominację od Sary do jej autorskiego TAGu. Może nie do końca świąteczny, ale na zimowy, a święta są zimą, więc to chyba nie przeszkadza, prawda? No i nie jest jakoś szczególnie skomplikowany. To typowy TAG. Są kategorie i trzeba do nich dopasować książkę.
No i mi w sumie wyszło tak:


Kakao - książka, która rozgrzewa serce.
Ostatnio niewątpliwie zrobiło to jedno opowiadanie z tomiku Królowa i Faworytka, czyli Jedyna po epilogu. Nie dość, że poznałam bardzo ważny moment w życiu jednej z moich ulubionych par książkowych to była to scena tak słodka, że aż się popłakałam. Zawsze z rozrzewieniem będę wspominać ten jednopart.

Śnieg - książka z białą okładką.
W mojej biblioteczce kilka książek ma białą książkę, ale najbardziej z nich wszystkich lubię Jedyną, czyli trzeci tom, który miał być finałowym, z serii Selekcja. America jest na niej tak szczęśliwa i w takiej pięknej sukni, że po prostu oczy mi się świecą, kiedy ją widzę.

Mikołaj - gruba książka lub długa seria.
Skorzystam z drugiej wersji i wstawię tutaj całą serię o Zwiadowcach Johna Flanagana, która liczy sobie dokładnie 12 tomów, a wydawnictwo Jaguar właśnie podjęło się wydania historii pobocznej. Jest to nie tylko seria długa, ale też zajęła dużą część mojego dzieciństwa, choć jeszcze nie dałam rady jej dokończyć. Obecnie powinnam brać się za jedenasty tom.

Rózga - książka, której czytanie było męką.
Lalka, Przedwiośnie... i kilka innych lektur, ale myśląc, o książce, którą przeczytałam z własnej woli to Córka Alchemika Katherine McMahon. Nawet nie będę mówić, co mi się w niej nie podobało.

Prezent - bardzo dobra książka, którą możesz polecić każdemu!
Jeszcze niedawno powiedziałabym, że Harry Potter i dalej opowiadam się za tym zdaniem, ale ostatnimi czasy jestem pod wpływem książek dla starszych czytelników, a najbardziej Atlasu Chmur, Martwej Strefy, Dożywocia i Nomen Omen. Nic się nie stanie, jeśli podam ich tu więcej?

W prezencie gwiazdkowym rozdaje dziś nominacje, a otrzymają ją: Kitty Ailla, Słownik Sztuki oraz Geek Girl

7 komentarzy:

 1. Wesołych Świąt! :)

  Pozdrawiamy gorąco,
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super TAG.
  Wesołych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytanie Lalki było straszne, ale nie aż tak, jak mi się na początku wydawało, lecz prawdą jest, że zajęło mi to calutkie trzy weekendy. No, ale jestem z siebie dumna, że się w ogóle tego podjęłam i nie poddałam, tylko dobrnęłam d końca! :>
  Wesołych Świąt!
  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego dobrego i wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 5. E tam, że Wigilia :p Och, Zwiadowcy to zdecydowanie gruba seria... Którą szcześliwie w te święta udało mi się skompletować ;)
  Wesołych świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jako rózgę zaliczyłabym pewnie "Krzyżaków" czy "Dziady cz. III"! :D Powieści Sienkiewicza nie przeczytałam, choć próbowałam, natomiast Mickiewiczowskim dramatem... Wolę nie mówić. Mam już dosyć procesu filomackiego, który był wałkowany na polskim. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię bardzo czytać tagi, ale jeśli idzie o robienie ich, to jestem bardzo wybredna. Jednak ten przypadł mi do gustu, może go zrobię :)

  Wspaniałych świąt przepełnionych miłością i radością z narodzin Zbawiciela :)

  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...