środa, 11 listopada 2015

RIP IT or SHIP IT Book TAG

Za nominację dziękuję Zaczytanaa97 :)
Strasznie długo zabierałam się do zrobienia tego TAGu, ponieważ bardzo mi się podoba, przez co, szczerze się przyznam, boję się czy będę się przy nim wystarczająco dobrze bawić. Nie umiem już wytrzymać w niepewności, więc przygotowałam sobie bannerek, a teraz zbieram się do przygotowania karteczek. Tak! Znowu będę losować, tym razem po dwie postacie i tym razem zdecyduję czy one do siebie pasują i będą tworzyć ciekawy związek, który będę shipować, cz jednak powiem RIP i kategorycznie wyrzucę ten paring z pamięci. Przygotowałam sobie dziesięć postaci męskich i dziesięć postaci damskich, ale wrzucam je do jednej szklanki, więc nie obiecuję, że będą to same pary mieszane. Oto oni:

Panie:                                                                    Panowie:
1. Clarissa Fray (Dary Anioła)                         1. Jonathan Herondale (Dary Anioła)
2. America Singer (Selekcja)                           2. Maxon Schreave (Selekcja)
3. Eadlyn Schreave (Selekcja)                          3. Henri Jakoppi (Selekcja)
4. Salomea Przygoda (Nomen Omen)                4. Konrad Romańczuk (Dożywocie)
5. Celeana Sardothien (Szklany Tron)                5. Robert Frobisher (Atlas Chmur)
6. Ann Burden (Z jak Zachariasz)                   6. Rufus Sixmith (Atlas Chmur)
7. Eva Ayrs (Atlas Chmur)                                7. Izare Saffre (Prawo Millenium)
8. Kate "Puck" Connolly (Wyścig Śmierci)         8. John Smith (Martwa Strefa)
9. Miriam Black (Drozdy)                                 9. Noah Shaw (Mara Dyer)
10. Yebra de Coiro (Porta Coelli)                     10. Julian Carax (Cień Wiatru)

Runda 1.
Celeana Sardothien & Robert Frobisher

Zaczynamy bardzo mocno! Od dwóch bardzo podobnych charakterów. Zarówno Celeana, jak i Robert rozmiłowani są w sztuce, w muzyce szczególnie. Oboje nie dadzą sobie w kaszę dmuchać i starają się stworzyć pozory niezależności, a tak naprawdę wewnętrznie potrzebują kogoś bliskiego obok siebie. Myślę, że ta dwójka dałaby sobie nawzajem właśnie takie coś i jeszcze odnaleźliby wspólny język. Z tego zalążka mogłaby powstać naprawdę wspaniała miłość, więc bezapelacyjnie SHIP IT!

Runda 2.
Kate "Puck" Connolly & Eva Ayrs

No, cóż... Puck i Eva to przedstawienie dwóch zupełnie innych metod wychowawczych albo lepiej to powiedzieć dwóch zupełnie innych statusów materialnych rodzin, które wpływają na wychowanie dzieci. Eva jest bardzo rozpieszczona i zawsze ma wszystko, czego zapragnie, a często pragnie po prostu być adorowaną. Miałam wrażenie, że po maską dumy i zarozumialstwa kryło się to takie wołanie o szczyptę uwagi ze strony rodziców pochłoniętych własnymi sprawami. Z kolei Puck po śmierci rodziców musi radzić sobie sama z braćmi, więc cały czas jest czymś zajęta, co z kolei prowadzi do tego, że nie dałaby Evie wystarczająco dużo uwagi. Prowadziłoby to do ciągłych sprzeczek i, żeby lepiej tego uniknąć RIP IT.

Runda 3.
Miriam Black & Jonathan Herondale

Każdy paring z Miriam miał od razu iść w odstawkę, ale nie sądziłam, że wypadnie akurat na Jace'a. Ze swoim książkowym partnerem nie dogadywała się, bo życie z nim było dla niej zbyt monotonne, a Herondale jest takim samym niespokojnym duchem, jak Miriam! Jak dla mnie to nie dość, że świetnie by się dogadali (no, może oprócz warunków mieszkaniowych w przydrożnych motelach) to jeszcze miło by im się razem podróżowało, więc SHIP IT!

Runda 4.
Yebra de Coiro & Izare Saffre

Od razu jestem w stanie powiedzieć, że byłoby z nich dobre, spokojne małżeństwo. Oboje pragną stabilizacji i rodzinnego spokoju, a swoją miłość powierzają tylko osobom, które pokochają je równie mocno. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powiedzieć SHIP IT!

Runda 5.
John Smith & Julian Carax

A to jest ciężki orzech do zgryzienia, bo mam tu do czynienia z dwójką niezwykle skrzywdzonych... psychopatów i inwalidów. Johna zmieniły jego nadprzyrodzone zdolności, które zyskał po wybudzeniu się ze śpiączki, a Juliana świadomość, przez co stracił możliwość na posiadanie szczęśliwej rodziny. Nie jestem pewna, czy zderzenie się tej dwójki przyniosłoby coś dobrego, ale SHIP IT!

Runda 6.
Rufus Sixmith & Konrad Romańczuk

Jezu, jeszcze mi tylko brakuje związku kazirodczego do kompletu, ale na samym wstępie mówię temu związkowi RIP It. Mimo, że zarówno Rufus, jak i Konrad to tacy po części romantycy, to Rufus był bardziej spokojny, statyczny i opanowany niż Romańczuk. Konrada można było bardzo łatwo wyprowadzić z równowagi i czuję, że to mogłoby się źle skończyć dla biednego Sixmitha.

Runda 7.
Clarissa Fray & Salomea Przygoda

Nie wiem, co się teraz dzieje - nie pytajcie! Tego związku po prostu nie widzę. Nie mam zielonego pojęcia, co by się stało, gdyby połączyć w związek fajtłapowatą Salkę, która wiecznie narzeka na sytuację z taką bardzo zdeterminowaną Clary. Chyba niezbyt by do siebie pasowały, więc RIP it.

Runda 8.
Maxon Schreave & Noah Shaw

Pierwsza i jedyna sentencja, która przywodzi mi na myśl po wyobrażeniu ich sobie, jako partnerów to żyganie teczą. To dwójka postaci, które wraz ze swoimi książkowymi partnerkami po prostu doprowadzają mnie do uczucia they so cutie, I want to cry, więc połączenie ich byłoby wybuchową bombą cukrową, więc RIP It.

Runda 9.
America Singer & Henri Jakoppi

Hah! To była moja pierwsza myśl, ponieważ jestem w teamie, który stawia, że Henri będzie zięciem Ameriki, ale w sumie z nią też by tworzyli całkiem niezłą parę. Dobra, nie powiedziałam tego, wciąż chcę, żeby był z Eadlyn, więc RIP It.

Runda 10.
Ann Burden & Eadlyn Schreave

Nie mam pojęcia co z tego wyjdzie z połączenia młodej dziewczyny z ambicjami na odbudowanie rasy ludzie z zarozumiałą księżniczką, która uważa się za pępek świata. Mój rozum nie jest w stanie tego pojąć, więc niestety, ale muszę RIP It.

Nie mam pojęcia, co ja takiego zrobiłam, że wypadły mi w większości pary homoseksualne, a furorę chyba zbiorą przede wszystkim Maxon i Noah, bo już przyjaciółka się z tego śmiała. Dobra, nie ma co przeżywać, bo to i tak lepiej niż, gdyby wypadło na Eadlyn i Maxona. Lepiej nominuję kogoś! A będą to: Asik, Lunatyczka, Marta oraz Skryta Książka :)

20 komentarzy:

 1. Jace z Miriam <3 idealna para. A Clary to ostatnia bohaterka, którą znam i jej partnerki już nie kojarzę. No i tym akcentem a raczej jego barkiem zakończę moje pogrążanie. Tyle książek, a ja ich nie znam super. :(
  zaczytanabella

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, jeszcze masz całe życie na nadrobienie tego :D

   Usuń
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za nominacje. America i Henri. To mogłoby wyjść, ale ja też #teamhenri, więc raczej ich tylko zripować. I znowu w twoim tagu pojawia się Martwa Strefa, a jako, że ją posiadam i nie mam motywacji do jej przeczytania, to proszę opowiedz mi dużo wspaniałych rzeczy o tej książce

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie mi przypomniałaś, że właśnie mam zaległy ten TAG ;) Ehh, w tym przypadku się nie wypowiem, bowiem nie czytałam książek, z którym przemyciłaś bohaterów ;) Na szczęście wszystko przede mną ;P

  Pozdrawiam ;)
  Czytelnicze turbulencje- klik!

  OdpowiedzUsuń
 4. NIe znam nikogo poza Izare'em, ale ja go sobie mogę przygarnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialny tag, ale mało kojarzę z osób które wybrałaś, niestety :<
  Ogromnie dziękuję za nominację :* jestem pewna, że wykonam ją jeszcze w listopadzie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wymienionych przez Ciebie postaci kojarzę tylko Clary i Jace'a, haha.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mało bohaterów stąd kojarzę, jednak Clary pasuje mi tylko do Jace'a :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że wielu osób z tego tagu po prostu nie kojarzę :P Czytałam tylko Selekcję, Dary Anioła i Szklany tron ;)
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nie mogę napisać czy się z Tobą zgadzam, czy nie, bo jedyne postacie, które kojarzę to para z Darów Anioła. :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej! Nominowałam Cię do LBA! :)
  http://przystanek-bookstock.blogspot.com/2015/11/liebster-blog-award-12.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Ech, szkoda, że nie znam tych postaci, inaczej może też bym się przy tym dobrze bawiła xd

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny tak! Także chciałabym go wykonać :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...