wtorek, 13 października 2015

Kulturalna Mapa TAG.

Za nominacje serdecznie dziękuję Call Me Pond z bloga Pond zeznaje! :)
Czeka nas kolejna podróż po świecie, choć teraz możemy wyjrzeć za horyzont książek i umieścić tutaj bohaterów również z filmów lub gier. Choć szczerze przyznam, chyba nie będzie to potrzebne, bo oglądam bardzo mało filmów, a w gry nie gram wcale. Książki niestety muszą wystarczyć! A nasza przygoda tym razem polegać będzie na odpowiedzeniu na kilka pytań. 

1. Znajdujemy się na północnych krańcach świata. Kto przetrwa mroźną, wieczną zimę?
Ten opis zapewne kojarzy się wszystkim z Opowieściami z Narnii, a mnie dodatkowo z Finlandią. Wspominałam już, że kocham zimę, więc sama chętnie bym się tam wybrała, ale niestety muszę ustąpić miejsca jakiejś nieistniejącej naprawdę osobie. Myślę, że równie dobrze, jak ja i sami Skandynawowie, oraz inne winterowe ludziki, w mroźnym wietrze, śnieżycach, nieprzebytych lasach i zaspach po kolana czuliby się Solveig z Sagi o Wikingach oraz Calvin z Black Ice. Sol właściwie nie musiałaby się do niczego przystosowywać, bo jest rdzenną norweżką, zaś jeśli idzie o Cala to każdy kto czytał wie co tam się działo i mnie zrozumie.

2. A teraz pora na podróż nad szumiące wodospady. Jak sądzisz, kto mieszka w jaskini pod wodospadem?
To musi być ktoś, a właściwie coś z pozoru strasznego, co przestraszyłoby nawet umarlaka, a w rzeczywistości byłoby potulne, jak baranek i miało dość nietypowe hobby. I jest to kropka w kropkę opis Krakersa z Dożywocie Marty Kisiel. Użyłabym go pilnowania czegoś ważnego na przykład laptopa Konrada. ;)

3. Powoli zbliżamy się do końca podróży. Trafiamy na spotkanie istot fantastycznych. Kto pierwszy rzuca ci się w oczy przy ognisku?
Znając moje cholerne szczęście pewnie usiadłabym się na przeciwko jakiegoś znienawidzonego bohatera i musiała oglądać go cały wieczór. Tylko chcę rozważyć możliwość, że po prostu ta osoba przyciągnie wzrok wszystkich z powodu swojego charakterystycznego wyglądu czy ekstrawaganckiego ubioru. Albo po prostu  będzie błyszczało się cała od brokatu, jak Magnus z Darów Anioła.

4. Ostatni przystanek. Jesteśmy na ziemi, w której teren jest nieodpowiedni, by zostały tu na dłużej jakieś cywilizacje. Kto może tu mieszkać? Kto sobie poradzi w zbudowaniu tymczasowego domu?
Może to niezbyt dobry przykład, ale wszystko skojarzyło mi się ze Strefą X w Unicestwieniu, której zagadki dotąd nie udało się wyjaśnić. Ludzkość cały czas próbuje, ale kolejne ekspedycje ponoszą kolejne klęski. Dwunasta jest inna, ponieważ składa się z samych kobieta. Zakończenie tej książki właściwie nie odpowiedziało na ani jedno pytanie, które nawijały się podczas czytania. I mogę wam powiedzieć, że jestem jedynie ciekawa, czy głównej bohaterce się uda to odkryć i w ten sposób zaludnić marnowany przez lata kawałek ziemi.

*ten TAG naprawdę jest taki krótki?*
No cóż, więc ja nominuję:
oraz wszystkich, którzy mają na to ochotę i czują się nominowani :)

12 komentarzy:

 1. Jest krótki, jest! Jestem twórcą tagów króciutkich, na małą przerwę w pisaniu długaśnych rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz, a ja się zaczęłam dobrze bawić, a tu koniec :<

   Usuń
 2. Ciekawy tag. Nie pomyślałam o "Opowieściach z Narnii" przy pierwszym punkcie, a przecież pasują idealnie!
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe odpowiedzi ^^ Ja nie pomyślałam o Opowieściach, a o Sadze o Ludziach Lodu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny TAG. Pierwszy raz się z nim spotykam.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz bardziej czuję przyciąganie do "Black Ice". Jaka szkoda, że mam na razie pod ręką inne książki tej samej autorki...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za nominację po raz drugi! :D
  Ciekawy tag, niedługo powinien się u mnie pojawić :3
  Pozdrawiam :*
  http://biblioteczka-blanki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przyjemny TAG ^^
  Sama może zrobię go u mnie :)

  Pozdrawiam :*
  ksiazki-mitchelii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Za krótki! Jeszcze się nie zdążę rozkręcić a tu koniec :D
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...