piątek, 23 czerwca 2017

Najlepsza książka dla taty!

książka, Dzień Ojca
Dzisiaj przede wszystkim chciałabym życzyć wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, zdrowia i pociechy z dzieciaków wszystkim ojcom, szczególnie mojemu. Bez względu na fakt, czy kiedykolwiek przeczytają ten post czy nie, bo ten z kolei powstał bardziej z myślą o moich czytelnikach, którzy mają problem z wybraniem prezentu dla swojego taty. Tym razem jednak lektury idealne dla nich polecam wam nie tylko ja, ale również kilka innych bloggerek, którym z całego serca dziękuję, że udało im się przygotować to w tak krótkim czasie.

Ode mnie płynąca prosto z serca rekomendacja dla taty, który jest fanem literatury fantastycznej, czyli moja ukochana seria książek, rozpoczynająca się od Królów Dary, a kontynuowana w Ścianie Burz. To przepiękna epicka opowieść przede wszystkim o władzy, ale również o miłości, nauce oraz po prostu o różnicach pomiędzy ludźmi z różnych regionów świata. Ken Liu serwuje nam zapierającą dech w piersiach, stworzoną z wielkim rozmachem, opowieść o mężczyźnie, który potrafił wykorzystać sytuacje. Z ulicznego pijaczyny stał się kimś wielkim, kto odmienił losy całej Dary, a może i świata. Szczególnie chciałbym zwrócić na wątek jego dzieci, które wychował na naprawdę wspaniałych ludzi, co powoduje, że nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Autor przywiązuje naprawdę wiele uwagi detalom. W jego książkach wszystko jest szczegółowo dopracowane i nie dzieje się bez przyczyny. Poza tym są całkiem spore, więc nawet szybko czytającym mogą zająć mnóstwo czasu, co oznacza jeszcze więcej chwil spędzonych przy niesamowitej przygodzie!


Lilith Jones

Na Dzień Ojca podarowałabym mojemu tacie książkę może już zapomnianą, może ignorowaną, ale na pewno niezwykłą. Jest to powieść pod tytułem A lasy wiecznie śpiewają T. Gulbranssena. Ta książka zdecydowanie różni się od współczesnych powieści skandynawskich. Mamy tutaj coś w klimacie sagi rodzinnej osadzonej w dziewiętnastowiecznej Norwegii, w której pojawia się miłość, tajemnica, tragedia i odrobina przygody. Z jednej strony to taka romantyczno-obyczajowa powieść historyczna, która spodoba się panom, a z drugiej strony książka, która spokojnie mogłaby być norweskim Panem Tadeuszem. Nawet duża ilość opisów nie przeraża, ponieważ są one piękne, poruszające i na długo pozostają w wyobraźni. Mamy tutaj też dzielnych i pracowitych ludzi. Nie da się przejść obok tej powieści obojętnie. Niełatwo wybrać książkę, która spodobałaby się mojemu tacie, ale ta na pewno przypadłaby mu do gustu. Mimo, że jest mało znana uważam, że jest godna polecenia.

Torba z Książkami

Mężczyźni kochają sport, a zwłaszcza piłkę nożną. Każdy prawdziwy fan tej dyscypliny powinien sięgnąć po książkę Być liderem Alexa Fergusona. Wieloletnie trener Manchesteru United zdradza, jak poprowadzić drużynę do do zwycięstwa. Skupia się na tym, co ważne - na motywacji, dyscyplinie, wzajemnym szacunku. Jak mało, który trener potrafi zmotywować swoją drużynę, aby po porażce potrafiła podnieś się i zdobyć zwycięstwo. Ferguson to niewątpliwie legenda piłki nożnej. Jest autorytetem dla trenerów, piłkarzy i kibiców. Z książki skorzystają też wszyscy ci, którzy prowadzą własną firmę, są nauczycielami, czy muszą zarządzać zasobami ludzkimi. Publikacja ta to przede wszystkim historia jednego z najwybitniejszych trenerów piłkarskich. Jestem pewna, że przypadnie do gustu nie jednemu mężczyźnie, stąd też warto pomyśleć o niej jako o prezencie na Dzień Ojca.

Cóż sprezentowałabym swojemu tacie na Dzień Ojca? Tacie, który nie czyta książek, a artykuły i inne tego typu rzeczy? Na początek pewnie Radykalnych. To powieść, która dla zawodowego żołnierza może stanowić nie lada gratkę. Mroczny, ale bardzo prawdziwy klimat, sci-fi bliskiego zasięgu, które mocno zapada w pamięć. Bardzo męska literatura. Druga książka, która pewnie przypadłaby mu do gustu, byłaby Droga do Piekła, tego samego autora. Zupełnie inna: brutalna, niepozostawiająca złudzeń i przerażająca. Co dzieje się z człowiekiem po śmierci i co jeśli to wcale nie ona jest najgorsza? Na ile mogą sobie pozwolić multimiliarderzy, skoro to pieniądz rządzi światem? Jako ostatnią sprezentowałbym mu Najgłupszego anioła Christophera Moore'a. Mamy z tatą bardzo podobny gust, więc ta porąbana, zabawna książka z pewnością by mu się spodobała i razem moglibyśmy omawiać wątek zombie czy tytułowego anioła. :) 

Justyśka

Mój wybór jest prosty, ponieważ już zamówiłam książkę, ba nawet z autografem i mój tatuś na Dzień Ojca dostanie Klątwę Przeznaczenia Moniki Magorskiej-Suchar i Sylwii Dubieleckiej. Dlaczego? Dlatego, że jest to klimat średniowiecza, klimat Związkowców, którzy żyją dość... specyficznie. Jest to książka o trudnej miłości, przeznaczeniu, ale to wszystko jest bardzo inne od tego, co spotyka się w każdej książce. Wciąga i nie chce wypuścić ze swoich objęć, a jeśli już czytelnik zmuszony jest przerwać, to powraca do niej każdą myślą. Mój tata lubi wszystko co ma jakkolwiek sens, spójną akcję, ciekawych bohaterów, więc ta pozycja jest do tego idealna. Debiuty autorskie nie są mu obce, jednak wiem, że w tej książce się zakocha. Autorki zrobiły coś niesamowitego, coś co zasługuje na pochwałę i nagrodę. Myślę, że książka czytającym tatusiom spodoba się i to bardzo, bo nie jest to romansidło, znajdziemy tam brutalność świata mężczyzn i subtelność kobiet, a wszystko to zrobione ze smakiem, humorem i piękną akcją. Z całego serduszka polecam Klątwę Przeznaczenia!

Jak widzieć każda z nas zrozumiała ten temat na swój sposób, w większości przeważało myślenie o swoim tacie. Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko ten post komuś pomógł lub w przyszłości pomoże dokonać wyboru odnośnie prezentu na Dzień Ojca lub jego urodziny. Tymczasem wy możecie się pochwalić, co sprezentowaliście swoim tatkom w to święto lub jaką książkę byście dla niego wybrali. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...