niedziela, 6 grudnia 2015

Santa Claus' Factory Book TAG

Witajcie w Mikołajkowy dzień! W ramach prezentu ja i Kitty Ailla mamy dla was zapowiedź cudownej zabawy oraz poprzedzający ją TAG. :) Powyżej możecie podziwiać pięknego Mikołaja w wykonaniu mojej wspólniczki. Zbliżają się święta, więc chciałybyśmy umilić wam ten czas maratonem czytelniczym, który odbędzie się w dniach 26-30 grudnia. Ten TAG możecie potraktować, jako zapowiedź.
Zapraszam wszystkich do Fabryki Świętego Mikołaja! Przygarniamy do siebie pięć książek. Ustalamy ich losową kolejność, a następnie losujemy z nich po dwie postacie do konkretnych kategorii. Oceniamy również ich trafność.

Daria wybrała dla mnie:
Szklany Tron Sarah J. Maas
Nomen Omen Marty Kisiel
Złodziejską Magię Trudi Canavan
Ocaloną Aprylinne Pike
Jedyną Szansę Harlan Cobena

Mikołaj, czyli bohater, który w jedną noc obleci cały świat na swoim Rudolfie, rozdając dzieciom słodycze! (Złodziejska Magia)
Izare! To będzie niesamowicie urocze. To bardzo pozytywna, miła i niesamowicie sympatyczna postać, dlatego jestem jak najbardziej na tak! Zwłaszcza wyobrażając sobie, jak przebiera się dla własnych dzieci, żeby zrobić im przyjemność. ;)

Pani Mikołajowa, która będzie się troszczyła o Mikołaja (Złodziejska Magia)
Rielle bardzo kochała Izare'a nawet w książce, a ja zgadzam się z tym paringiem, więc nie mam co marudzić!

Elf-producent, czyli postać, która zaprojektuje Twój prezent (Nomen Omen)
Babcia Przygodowa! Niesamowicie się cieszę, ponieważ babcia Salki była bardzo kochaną kobietą i na pewno nie dostałabym od niej robionego na drutach sweterka. ;)

Elf-łasuch, czyli bohater, który zje z Twojej choinki wszystkie słodycze (Nomen Omen)
Wołłeczko. Hmmm... gdyby gdzieś obok znajdowała się pani Matylda Bolesna raczej nawet by nie spróbowała. Raczej zaczął recytować coś po łacińsku.

Elf-leniuch, czyli postać, która będzie spała podczas pracy (Jedyna Szansa)
Po Marcu raczej bym się tego nie spodziewała. Był człowiekiem, który ciągle coś robił. A to siedział z przyjaciółmi, a to szukał córeczki, a to pracował. Marc nie nadaje się do leniuchowania. :)

Elf-psotnik, czyli postać, która zrobi kawał Mikołajowi (Jedyna Szansa)
Monica... Nie, Monica była raczej postacią epizodyczną, ale poznajemy ją jako zakompleksioną córkę bogacza, która wpadła z przypadkowym facetem. Nie w głowie jej były żarty.

Rudolf, czyli postać, która pociągnie sanie Santa Clausa (Ocalona)
Elizabeth "była ciotką Tavii" i zdążyłam poznać jej zbyt dobrze. Bardzo starała się pomóc dziewczynie we wszystkim także myślę, że zgodziłaby się nawet pociągnąć mikołajowe sanie, gdyby tylko Tavia tego zachciała.

Niegrzeczne dziecko, które dostanie rózgę. (Ocalona)
Benson z pierwszej części, nie. Nie byłby niegrzeczny. W końcu to bibliotekarz Benson!

Grzeczne dziecko, które dostanie wymarzony prezent. (Szklany Tron)
Celeana miały być grzeczna? :D

Camper, który podejrzy Mikołaja.
Chaol... Chaol... nie mam zielonego pojęcia, czy to ciekawski chłopaczek. Ale może świetnie by się sprawdził w tej roli ;)

Do dalszej zabawy zapraszam: Aleję Czytelnika, Geek Girl, Magiel Kulturalny, Słownik Sztuki oraz wszystkich, którzy tylko mają na to ochotę!

I teraz pewnie to, na co wszyscy czekacie - opowiem trochę o nadchodzącym maratonie. :) W okresie od 26 do 30 stycznia mamy zamiar z Kitty zorganizować Świąteczny Maraton Czytelniczy. Przez pięć dni chcemy przeczytać pięć książek do konkretnych wymyślonych przez nas kategorii związanych z książki i świętami, które oczywiście zostaną ogłoszone przed rozpoczęciem maratonu, abyście wy również mogli się przygotować. Dzisiaj chcemy tylko serdecznie zaprosić do wspólnej zabawy, czytania oraz aktywnego brania udział w maratonie - na Facebooku (będzie grupa!), Instagramie, innych portalach społecznościowych, gdzie jesteście aktywni. Mam nadzieję, że się przyłączycie! :)

10 komentarzy:

 1. Powiem szczerze, że pomysł tego maratonu naprawdę mi się spodobał! Miałam zamiar brać udział ostatnio w bookathonie, ale niestety szkoła mnie przytłoczyła i nie znalazłabym czasu... ;/ Cieszę się, że Wasz maraton będzie w dni wolne od szkoły i być może uda mi się wziąć w nim udział :>
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Maraton to bardzo ciekawy pomysł.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za nominację! Maraton to świetny pomysł, już nie mogę się doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Celaena zdecydowanie nie pasuje do grzecznego dziecka ;)
  A maraton to świetny pomysł. Może wezmę w nim udział.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy pomysł ;) Nominowaliśmy Was do LBA, szczegóły u nas na blogu ;) http://www.ksiazkowezacisze.blogspot.com/2015/12/liebster-blog-award-tag-2.html Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Taak, od razu zastrzegam - ja na Instagramie nie jestem aktywna - to działka Suomi :D
  I zdrajco, jak możesz zdradzać moje imię? :D
  Izare jako Mikołaj... Hm, to ja chyba zostanę Camperem :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam do udziału w moim konkursie. Do wygrania "Ember In The Ashes. Imperium Ognia"
  Szczegóły: http://recenzjeami.blogspot.com/2015/12/konkurs-z-ksiazka-ember-in-ashes.html

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki świetny tag! Choć ja czekam na maraton. c:

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...