środa, 18 listopada 2015

Literackie Miasteczko Book TAG

Za nominację serdecznie dziękuję Kindze z Recenzandii i Lunatyczce z Blondie in Wonderland. :)
Moje plany znowu poszły w siną dal, bo miałam wam dzisiaj oddać swój kolejny autorski TAG, ale nie mam siły ani czasu, żeby się z nim teraz bawić. Dlatego zrobię coś lekkiego i przyjemnego. Pozostawię sobie zabawę, a na bok na razie odsunę innowacje. Może poznacie go w przyszłym tygodniu, ale niczego nie obiecuję, bo zaczyna się sezon w skokach! Ale na pewno przestanę paplać o niczym i przejdę do konkretów.

RATUSZ
Świetne możliwości przywódcze miała America z Rywalek. Co prawda nigdy o tym nie myślała, bo trafiła do pałacu całkiem przypadkiem z prawie samych nizin społecznych, ale miała bardzo ciekawe pomysły na zmianę bytu Illei i przede wszystkim patrzyła właśnie z perspektywy takiego szarego, biednego obywatela, a nie rozpieszczonej księżniczki.

SKLEP
U siebie w miasteczku założyłabym taki sklepik z robótkami ręcznymi specjalnie dla Puck z Wyścigu Śmierci. Myślę, że nie tylko świetnie by się tam odnalazła, bo jeśli mnie pamięć nie myli często oddawali jakieś gliniane naczynia do sklepów, to jeszcze pomogłaby swoim braciom w utrzymaniu domu.

ZOO
No, nie pasuje tu nikt inny, jak Hagrid. Myśląc o nim mam przed oczami te wszystkie magiczne stworzenia, które sprowadził do Hogwartu, a które z wielką chęcią ugościłabym w swoim Zoo. :)

KLUB
Umieściłabym tutaj Isabelle z Darów Anioła, ale byłoby to zbyt przewidywalne. Dam dziewczynie wytchnąć, żeby tak nie musiała się pałętać od jednego miasteczka do drugiego, w którym ma klub. Wrzucę tutaj Gwinvere z Drogi Cienia, którą aktualnie czytam, bo świetnie idzie jej prowadzenie sieci burdeli, więc jeden klub nie zrobi jej żadnej różnicy.

KAWIARNIA
Akurat ta kategoria trochę mi pomieszały szyki szybkiego poradzenia sobie z tym postem. Długo się zastanawiałam i nic nie mogłam wymyślić, ale chyba pozostawię zadanie prowadzenia tego kącika Noah z Mary Dyer. Może nie był jakoś szczególnie utalentowany kulinarnie, ale był ciepłą kluchą, które zapewne dobrze czułaby się w takim miejscu.

SZKOŁA
Johnny z Martwej Strefy był spełnionym nauczycielem, a uczniowie bardzo go lubili... no, przed tym cholernym wypadkiem, potem na krótko do tego wrócił. Miał czasami genialne pomysły na rozwiązanie problemu jakiegoś dziecka i bardzo przywiązywał się do nich. A, że bardzo go lubię to pozwolę mu u siebie robić to, co kocha. ;)

MUZEUM
Pracownik muzeum musi mieć bardzo dużą wiedzę, żebym móc o wszystkim dokładnie i ciekawie opowiedzieć. Nie jest wskazane, czy to ma być muzeum historyczne, czy takie w stylu muzeum historii naturalnej, więc wybiorę sobie to drugie. Potrzebne mi to do osadzenia w nim Biolożki z Unicestwienia, która niezwykle opowiadała o otaczającym ją świecie i historii odkrywania w sobie powołania do tego zawodu.

SZPITAL
Lekarzem był Mark Seidman z Jedynej Szansy. Jeśli dobrze pamiętam to całkiem lubił swój zawód, albo bardziej wiedział o co w nim chodzi. Może i był chirurgiem plastycznym, ale wolał odmienić życie małego, oszpeconego dziecka z Afryki niż zrobić implanty kobiecie, która zapłaciłaby mu za to krocie. Z tego powodu bezpiecznie mogę powierzyć mój prowadzenie tego miejsca.

BANK
Smykałę do interesów miał młodszy brat Eadlyn, Kaden Schreave. Każdego udało mu się przekupić na swoją korzyść, niech więc prowadzi mój bank!

KSIĘGARNIA
Od początku miałam zamiar wrzucić tutaj Daniela Sampere z Cienia Wiatru. Od najmłodszych lat kochał książki i razem z ojcem prowadzili swój mały interes, więc chyba nie obraziłby się mając swoją własną, prawda? ;)

AUTOBUS
Nominuję: Sarę, Geek GirlFenko oraz wszystkich, którzy mają ochotę! :)|

14 komentarzy:

 1. Świetny TAG ^^
  A sezonu w skokach już się nie mogę doczekać!! W końcu kibicuję (chociaż to niepatriotyczne) Austriakom!! ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam, czytam i nie rozumiem.... :D ale już załapałam :P na kilka mam pomysły, ale przyznam, że przed oczyma stają mi głównie postaci z seriali, a nie książek. O ja biedna, chyba coś ze mną nie tak ;P Dziękuję za nominację!! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam opisać, o co chodzi w TAGu! XD

   Usuń
 3. Daniel Sempere jest idealną postacią do pracy w księgarni. Zdecydowanie zgodzę się również z Hagridem, bo któż inny kocha zwierzęta tak jak on? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi Isabelle również kojarzy się z klubem, a Hagrid zdecydowanie najlepiej pasuje do pracy w zoo :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tych wszystkich postaci znam jedynie Isabelle i Hagrida, z czego nie czytałam "Harry'ego Pottera", co może wydawać sie dziwne. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam książki "Jedyna szansa", ale wszystko co ma związek z lekarzami przyciąga mnie jak magnes :) Fajny ten tag :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hahahha a książki do wiedzy o magicznych stworzeniach też dorzucisz do Zoo? :D
  Świetnie ci wyszedł ten TAG, ale wiesz - połowy postaci nie znam :D Dobra, nie oszukujmy się, więcej niż połowy... xD

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje mi się, że to Ratusza można było wybrać kogoś dojrzalszego (ale ja nie czytałam "Następczyni", więc nie wiem co było po wyborze Ameriki).
  Hagrid idealnie sprawdziłby się w zoo :)
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Daniel Sempere jest idealny! Jednak ja nie wyobrażam sobie tej księgarni bez Fermina ;)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...