środa, 9 września 2015

Liebster Blog Award #2, #3, #4, #5, #6 i #7 czyli natłok pytań ;)

Jestem bardzo wam wdzięczna za tak duży odzew z waszej strony (wszystkie komentarze, obserwację, wyświetlenia, lajki na facebooku), który ostatnio trochę opadł, ale mogę szczerze zwalić to na siebie, bo zmniejszyłam swoje zaangażowanie w promowanie bloga. Nie komentuję już wszystkich nowych postów, jakie znajdę i ogólnie staram się czytać tylko takie, które mnie interesują. I w sumie myślę, że trochę mnie to cieszy, ponieważ zostały osoby, którym naprawdę się podoba (albo mi podoba się ich blog, a oni się tylko odwdzięczają) i, które chcą to czytać. Nie mniej jednak w ciągu miesiąca otrzymałam dość dużo nominacji do przeróżnych TAGów i właśnie kolejnych sześć nominacji do Liebster Blog Award. 
Za wszystkie serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że was nie zanudzę. :)

Za drugą nominację serdecznie dziękuję kieruję w stronę Kącika Czytelnika!

1. Ile posiadasz książek w swojej bibliotece? Które tytuły zaczynają od pierwszej litery Twojego imienia?

Półka nad moim łóżkiem zawiera aktualnie 42 książki, ale oczekuję na przybycie kolejnych dwóch pozycji. Wiadomo również, że nie ze wszystkich jestem zadowolona i kilku najchętniej bym się pozbyła, ale większość to bardzo dobre książki. 
Wśród nich nie ma książki zaczynającej się na A? Trochę mnie to zdziwiło.

2. Czy często kupujesz książki?

Niestety nie, ponieważ dostaję dość niskie kieszonkowe, a i rodzice nie są zbyt skłonni dawać mi pieniądze na książki. Uważają, że to strata, bo przecież ja to przeczytam, odłożę i będzie się kurzyło na półce, kiedy tam jest biblioteka, gdzie mogę mieć książki za darmo. W ten sposób udaje mi się uciułać na około 3 książki miesięcznie. Czasami mniej, a czasami więcej.

3. W jakim mieście chciałabyś zamieszkać za granicą?

Moja piękna, cudowna Finlandia i najpiękniejsze miasto z najpiękniejszą skocznią narciarską na świecie, dodatkowo mieszka tam mój idol - mowa oczywiście o Lahti!

4. Czy oglądasz zagraniczny BookTube?

Niestety nie, z tych samych powód, dla których nie sięgam po książki anglojęzyczne.

5. W jakiej porze dnia czytasz najczęściej?

Zarówno teraz, kiedy mam obowiązki zabierają mi dość dużo z czasu wolnego, który w wakacje przeznaczyłabym na książki najwięcej czytam wieczorem. Na szczęście, jednak pora dnia nie ma dla mnie znaczenia, bo zdarza mi się czytać nawet zaraz po przebudzeniu, kiedy czekam, aż hormony zaczną działać i będę mogła zjeść śniadanie.

6. Jakie seriale uwielbiasz oglądać?

Zlinczujcie mnie teraz, zniknijcie i wyrzeknijcie się mnie, ale nie oglądam seriali, bo ogranicza mnie dość niski transfer. Mogłabym obejrzeć dwa co najwyżej dwa odcinki miesięcznie, żeby nie zablokowali mi internetu przed końcem miesiąca. Ale lubuję się w anime, które znacznie mniej obciążają mój modem, ponieważ ich odcinki są krótsze i mogę ich obejrzeć zdecydowanie więcej.
Do moich ulubionych należą Death Note, Tasogare Otome x Amnesia, Shingeki no Kyojin, Another i Guilty Crown.

7. Jeśli miałabyś szansę na spotkanie z jakimś autorem to, kto by to był?

Jak pewnie się spodziewacie mogłabym tu wymienić mnóstwo pisarzy, ale skoro ma to być tylko i wyłącznie jeden to postawiłabym na mateczkę Rowling. Chciałabym jej podziękować za najwspanialsze dzieciństwo, jakie mogła podarować milionom dzieci na świecie.

8. Czy Twoi znajomi wiedzą, że prowadzisz bloga?

Wiedzą znajomi, których poznałam tutaj w internecie i wie moja najbliższa przyjaciółka i nawet do tego ma linka, a do pozostałych (na których piszę ff o skoczkach narciarskich) może w każdej w chwili dostać, jeśli tylko by chciała. Poza tym coś tam nabąknęłam kilku pozostałym znajomym ze szkoły, ale myślę, że raczej nie jestem kojarzona z prowadzeniem bloga.

9. Skąd pomysł na nazwę Twojego bloga?

Myślę, myślę i wymyślić nie mogę, bo zwyczajnie nie pamiętam, ale chyba chodziło o to, że będę przedstawiać tutaj książki, które trafiają do mojej biblioteczkę. Zarówno tej realnej, jak wirtualnej czy tej w mojej główce.

10. Cecha charakteru z której jesteś dumna.

Nie wiem, czy to jest cecha charakteru, ale lubię być inna niż wszyscy - mam zupełnie inne zainteresowania, inaczej się ubieram, bardzo przywiązuję wagę do nauki, albo raczej przychodzi mi to wręcz z łatwością i przede wszystkim mam swoje zdanie.

11. Co Cię potrafi wyprowadzić z równowagi?

Nie lubię, a wręcz nienawidzę, kiedy jestem na czymś mocno skupiona, albo po prostu mnie wciągnęła, a ktoś inny przychodzi/woła mnie i każe się od tego oderwać. Swoją drogą już kilka razy kogoś z klasy zlinczowałam, bo podczas sprawdzianu domagał się podpowiadania. I nie, nie chodzi o to, że ja uznaję to za złe, tylko po prostu chciałam się skupić na swojej pracy!

Kolejna nominacja przywędrowała do mnie od Fleur z bloga Carpse Books i tobie również serdecznie dziękuję!

1. Jak długo prowadzisz już bloga?

W momencie otrzymania nominacji było to około półtorej tygodnia, a teraz zmienia się w ponad miesiąc. :)

2. Gdybyś pewnego dnia obudziła się niesamowicie bogata, na co w pierwszej kolejności wydałabyś pieniądze? (zaraz po książkach!)

Na pewno na książki (:D), wyjazdy na skoki, ubrania, mangi, nowy komputer i telefon oraz koncerty moich ulubionych zespołów, ale myślę, że postawiłabym też piękny dom mojej rodzinie, oraz kupiła wszystkie sprzęty, które ułatwiłby mojej mamie, mi i mojej siostrze sprzątnie tego domu. Potem to już tylko na jakieś chwilowe zachcianki, które niespodziewanie przyszły mi do głowy np. pluszowego Spongeboba.

3. Jak widzisz siebie na starość?

Nie widzę siebie na starość :(

4. Gdybyś mogła natychmiast zyskać doskonałą umiejętność gry na jakimś instrumencie, co by to było?

Zawsze fascynowała mnie gitara i to w jej dźwięk próbuje najmocniej się wsłuchać we wszystkich piosenkach.

5. Co widzisz teraz za oknem?

Drzewa.

6. Najdziwniejsze okoliczności, w jakich przydarzyło Ci się czytać?

Lekcja Edukacji dla bezpieczeństwa i banda wrzeszczących siedemnastolatków. Nawet nauczycielka, która swoją drogą jest moją wychowawczynią, pytała się jak ja mogę czytać w takich warunkach i przy tym rozumieć coś z tego, co czytam.

7. Z którym autorem chciałabyś porozmawiać przy kawie/herbacie i ciasteczkach?

Lubię być groteskowa, więc wybiorę sobie Kinga i rozmowę o jego książkach. :D

8. Gdyby książki mogły pachnieć inaczej niż pachną zazwyczaj, jaki byłby to zapach?

Najbardziej lubię zapach mięty, mango, herbaty, spaghetti i skoszonej trawy, więc niech to będzie któryś  z nich ;)

9. Ulubiony środek transportu? (Niekoniecznie znany z codziennego życia)

Znając wszystkie te niesamowite metody przemieszczania się to i tak wybiorę stary, dobry autobus. Mogłabym wsiąść i jeździć przez całe życie. :)

10. Możesz zyskać umiejętność idealnego posługiwania się obojętnie którym językiem. Który wybierasz?

Jednogłośnie i bezapelacyjnie: fiński!

11. Twoja ulubiona piosenka wszechczasów? (możesz wybrać kilka)

Tak całym serduszkiem i najmocniej wielbię dwie piosenki. Jedna z nich jest autorstwa najlepszego zespołu na świecie Nightwisha, a nosi tytuł "The Escapist". Uwielbiam ją za to, że pięknie i poetycko opowiada o tym, jaka jestem wewnątrz. Kolejna to utwór eurowizyjny (mam bzika na punkcie eurowizji, więc w przyszłym roku pewnie zasypię was jakimiś moimi topkami ulubionych piosenek ;)) i w 2012 roku do finału dostał się z nią, do finału, islandzki solista Eypor Ingi Gunnlaugsson. "Eg o lif" w przeciwieństwie do pierwszej piosenki opowiada o tym, jak chciałabym żyć w przyszłości.
Oba utwory doskonale oddają moją duszę romantyczki.

Kolejne dzięki kieruję w stronę Marty P z Cuddle up with a good book

1. Przy wyborze nowej pozycji książkowej kierujesz się bardziej opiniami innych czy własnym przeczuciem?

Opinie innych są dla mnie ważne, ponieważ wtedy wiem, czego się spodziewać po książce, ale często kupuję coś pod wpływem impulsu. Widzę okładkę i już wiem, że ta książka mi się spodoba, w większości przekłada się to na rzeczywistość, ale czasem się przeliczam.

2. Co czytasz najczęściej? Jaki klimat powieści urzeka Cię najbardziej?

Jak już wspomniałam mam dość groteskowy charakter, ponieważ z pozoru jestem wiecznie uśmiechniętą, optymistyczną, miłą i chętną do pomocy osobą, ale po prostu uwielbiam mroczne, przerażające klimaty typu dużo krwi, psychopaci, mordercy, klątwy itd. Dlatego głównie czytam fantastykę, kryminał i sensację. Rzadziej sięgam, choć też lubię, romanse i obyczajówki.

3. Gdybyś mogła zamieszkać w dowolnym miejscu na świecie, byłoby to...?

Tak, jak wyżej - Lahti w Finlandii.

4. Jakie dwie ukochane przez Ciebie książki mi polecisz?

"Martwą Strefę" S. Kinga i "Nomen Omen" M. Kisiel.

5. Czym według Ciebie jest książka? Co daje ona człowiekowi?

Książka to taki mały, papierowy przyjaciel, który zabiera Cię w niesamowitą podróż. ;)

6. Złoty środek na stres?

Książka, herbata i muzyka w słuchawkach.

7. Książka, która Cię rozczarowała?

"Kwiaty na Poddaszu" Virginii C. Andrews - okropnie mnie nudziły, a sami bohaterowie irytowali. (więcej w recenzji, która pojawiła się w dwa posty temu ;))

8. Jakie jest Twoje ulubione danie (dla ciała, nie ducha)?

Kocham nad życie pizzę i spaghetti bologsne i zapewne pozostałe dania z kuchni włoskiej.

9. Jakie są Twoje największe wady i zalety?

Największą wadą to na pewno łatwowierność i to, że dość mocno przywiązuję się do ludzi i nie umiem potem się od nich odciąć, nawet pomimo tego, co mi zrobili. Najbardziej w sobie lubię nieposkromioną chęć nauki, poznawania nowych rzeczy i swoją kreatywność. 

10. Wolisz wypożyczać książki z biblioteki czy kupować?

Częściej jestem zmuszona do wypożyczania, ale wolę kupować, ponieważ kocham zapach farby drukarskiej i świadomość, że to moje i nie muszę nikomu oddawać.

11. Książkę, która Ci się nie podoba, odkładasz i nie kończysz czy męczysz się do końca?


Zazwyczaj męczę do końca, ale jeżeli już naprawdę bardzo mocno mi się nie podoba, że wręcz mnie odrzuca, to odkładam.

No i jeszcze jedna nominacja od Moniki P z bloga Papierowa Wyobraźnia ;)

1. Gdybyś musiała spalić książkę to jaki miałaby tytuł, lub przez kogo byłaby napisana?

Wyczuwam inspirację "Cieniem Wiatru" Zafona ;) Odpowiedź jest jedna jedyna prawidłowa - Pięćdziesiąt Twarzy Greya.

2. Jaka postać z książki uważasz za tragiczną (w sensie tego co przeżyła, co ją/jego spotkało)?

Znowu odwołam się do "Martwej Strefy" S. Kinga, ponieważ to właśnie jej głównego bohatera uważam nie tyle za tragicznego, a co nawet romantycznego. Mogłabym powiedzieć wiele o tym, jak bardzo los go pokrzywdził, ale byłby to jeden wielki spojler, dlatego przeczytajcie sami!

3. W jakim książkowym świecie żyłoby Ci się najlepiej?

Znowu mam ciężki wybór, ponieważ z chęcią zamieszkałabym w większości książkowych światów, ale chyba jednak najbardziej preferowałabym Hogwart, Idris lub Illeę.

4. W jaką książkową postać chciałabyś się wcielić, gdybyś mogła zagrać w filmie?

Myślę, że ze swoim wyglądem i gabarytami pasowałabym do roli Eleonory z Eleonory i Parka. Choć nie czytałam tej książki to już mniej więcej orientuję się jak wygląda główna bohaterka, tylko musiałabym przefarbować włosy ;)

5. Gdybyś miała możliwość współpracy z pisarzem nad nową powieścią to kogo byś wybrała?

Sama piszę i bardzo dobrze czuję się w klimatach grozy, napięcia i sensacji, gdzie ukryta jest jakaś zagadka, więc albo Stephen King, albo Harlan Coben.

6. Jaki jest twój ulubiony gatunek?

Jest ich wiele - bardzo lubię fantastykę, sensację i młodzieżówkę, ale chyba jednak najbardziej mimo wszystko horror.

7. Kto według Ciebie jest najlepszym pisarzem gatunku, który wymieniłaś w pytaniu 6.?

Stephen King ;)

8. Jaka jest Twoja ulubiona książka i z jaką piosenkę Ci się kojarzy?

Po raz kolejny powtarzam, że nie mam jednej ulubionej książki, ale jeśli do tej puli ulubionych mam dopasować piosenkę to zdecydowanie wybieram "Rywalki" i "Hunter of Stars" Sebaltera :)

9. Gdybyś miała stworzyć czasopismo poświęcone książkom, jaki chwytliwy tytuł byś mu nadała?

Tytuł musi być chwytliwy, krótki i przyciągać uwagę, więc chyba "Read it!" bądź po prostu po polsku "Przeczytaj to!"

10. Czy uważasz, że książka elektroniczna wyprze książkę tradycyjną z rynku księgarskiego?

Nie, ponieważ zawsze zostaną jacyś konserwatyści, którym czytnik nie zastąpi prawdziwej książki - szelestu papieru i zapachu farby drukarskiej.

11. W jaki sposób można by polepszyć poziom czytelnictwa w Polsce?

Zdecydowanie obniżyć ceny książek, ale też uczyć tego od najmłodszych lat zarówno w domu, jak i w szkole. Moja wychowawczyni z pierwszych klas szkoły podstawowej kazała wszystkim przynosić jedną książkę i pod koniec dnia zostawiała nam dziesięć minut (albo więcej, nie pamiętam) na czytanie. I to nie był przymus, jak z lekturami, ponieważ mogliśmy czytać to, co chcemy, a dzieci zachęcane na pewno spróbują i same zdecydują, czy chcą to robić dalej.

Od zaczytanaa97 ;)

1. Oglądasz seriale? Jeśli tak, to jaki jest Twój ulubiony?

Odpowiedź taka sama, jak powyżej :)

2. Gdybyś miała możliwość przeniesienia się w daleką przeszłość to jaki czas byś wybrała?

Myślę, że około X wieku w Finlandii, żeby zapobiec podbiciu plemion fińskich przez Szwedów ;)

3. Co (oprócz czytania książek) lubisz robić?

♦ Oglądać anime, filmy i skoki narciarskie,
♦ blogować,
♦ pisać,
♦ recenzować ;)
♦ poznawać nowych ludzi,
♦ spędzać czas z przyjaciółką
♦ robić zakupy.

4. Jaka jest Twoja ulubiona książka?

Nie mam jednej ulubionej książki :D

5. Masz jakieś ulubione miejsce do czytania książek? Jeśli tak, to napisz jakie?

Zdecydowanie moje łóżko lub balkon. ;)

6. Ile masz książek w swojej biblioteczce?

Znowu ta sama odpowiedź co wyżej. :)

7. Najciekawsze miejsce jakie odwiedziłaś?

Zakopane i Karlskrona ;)

8. Zbliża się koniec świata. Możesz ocalić 5 książek ze swojej biblioteczki. Jakie to będą książki i dlaczego?

A seria liczy się, jako jedna książka? :( Jeśli tak to bardzo chcę uratować całą serię Selekcja, Martwą Strefę, Nomen Omen, Prawo Millenium i Szklany Tron.

9. Jaką istotą nadprzyrodzoną chciałabyś być?

Dementorem :>

10. Jaki jest Twój ulubiony czarny charakter z książki/filmu?

Jednogłośnie i bezsprzecznie - SEVERUS SNAPE!

11. Napisz coś śmiesznego.

Budyń.

Od Call Me Pond z Pond Zeznaje.

1. Gatunek, którego nie lubisz czytać i dlaczego?

Powieść historycznych, ponieważ zawsze byłam nogą z historii i nie umiem się w niej odnaleźć ;)

2. Opowiedz o książce, od której zaczęła Twoja przygoda z czytaniem.

Nie ma za dużo do opowiadania, bo to był oczywiście Harry Potter. :D

3. Posiadasz jakieś fandomowe rzczy? Jeśli tak, to co?

Mam wisiorek z herbem Slytherinu, ale poza tym tylko flagę do kibicowania (Ski Jumping Family to nie fandom, ale ciiicho!)

4. Z jaką książką kojarzy ci się Twój ulubiony kolor?

Ciemny fiolet kojarzy mi się z "Hopeless".

5. Universum, w którym mogłabyś zamieszkać?

Hogwart, Illea, Idris lub Skandia!

6. Co pijesz podczas czytania? (kawa, herbata, mleko, cola, cokolwiek?)

Zazwyczaj nic lub herbatę, ale czasem zdarza mi się walnąć szklankę coli lub puszkę Radlerka.

7. Co sądzisz o porównywaniu co drugiej książki do Igrzysk Śmierci?

Zacznijmy od tego, że Igrzyska Śmierci wywołały falę popularności powieści typu dystopia (dokładnie tak, jak kiedyś Zmierzch wywołał modę na wampiry), a wiadomo, że każdy chce osiągnąć popularność, więc autorzy piszą o tym co jest na topie. Nikt nie zważa na fakt, że powoli wyczerpują się pomysły na oryginalne fabuły no i  wszystko totalnie przypomina Igrzyska.

8. Ulubiona seria książek?

Harry Potter, Dary Anioła, Zwiadowcy i Selekcja.

9. Lubisz zapach książek?

Kocham!

10. Nosisz okulary do czytania?

Powinnam, ale ich nie nosiłam, więc mama wzięła sobie moje oprawki, żeby nie płacić za nowe. ;)

11. Książka, którą wszyscy się zachwycają, a tobie nie przypadła do gustu?

"Dotyk Julii" T. Mafi.

Moje pytania:
1. Czy była taka książka, którą przerwałaś w pewnym momencie i za nic nie chciałeś jej kończyć, bo tak odrzuciła cię pewna scena? Jaka to była książka?
2. Co aktualnie czytasz?
3. Wolisz szybką akcję czy przeżycia wewnętrzne?
4. Jest pewien gatunek literacki, które zaczęłaś czytać niedawno, a wcześniej go nienawidziłaś? Jaka książka otworzyła ci na niego oczy?
5. Jakie cechy charakteru najbardziej irytują Cię w bohaterach literackich?
6. Znaczysz w jakiś sposób ciekawe cytaty, czy jednak nie zwracasz na to uwagi?
7. Podaj trzy słowa, które opisują najlepszą książkę na świecie.
8. Kawa czy herbata?
9. Do jakiego domu w Hogwarcie należysz?
10. Jak zaczęła się Twoja przygoda z czytaniem?
11. Co sądzisz o moim blogu?

Moje nominacje:

16 komentarzy:

 1. Też uwielbiam spaghetti ! Do tego rozbawił mnie dementor i budyń <3
  I mieszkać w Illeai to niebezpieczny wybór!
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko, ci którzy oglądali Wróżków Chrzestnych zrozumieją :P

   Usuń
 2. Wiem, że właśnie odpowiedziałaś na całe mnóstwo pytań, ale jako złośliwe stworzenie dołożę ci jeszcze trochę - nominowałam cię do tagu na swoim blogu :)

  http://szept-stron.blogspot.com/2015/09/oscarowy-tag-ksiazkowy.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuję za nominację :*
  Postaram się niedługo odpowiedzieć na Twoje pytania ;)
  Ps. Wielbie Cię za anime i skoki narciarskie <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaaa wielbię cię tak samo :D
   Nie ma za co!

   Usuń
 4. Super odpowiedzi.
  Pozdrawiam.
  http://miedzy--stronami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uff, trochę sobie poczytałam! Ale odpowiedzi ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, nazbierało Ci się tych pytań :D
  Też lubię jeździć autobusami, chociaż wiem, jak wiele osób tego niecierpi. Współpraca z Cobenem to byłoby dopiero coś. Zawsze byłam ciekawa, jak krok po kroku powstają jego książki.
  Chciałabyś być dementorem? Nie spodziewałam się takiej odpowiedzi, ale nie powiem - bardzo oryginalne :D
  Pozdrawiam!
  ilmiogattonero.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie mów. Tak się dziś zasiedziałam, że przejechałam dworzec i wysiadłam dopiero w zajezdni :P

   Usuń
 7. To chyba najdłuższy post, jaki czytałam w tym tygodniu ;) Blogowanie ma Ci sprawiać frajdę, wiec nie dziwię się, że czytasz tylko te posty, które Cię interesują ;)
  Nie zapominaj jednak, że czasami czytelniczy czytają, ale milczą (jak choćby ja ;)) Nie zawsze można zostawić komentarz i nie zawsze jest taka potrzeba ;)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że wiem, bo sama często nie wiem co napisać, więc zostawiam post bez komentarza :D

   Usuń
 8. Również nie lubię gdy ktoś odrywa mnie od zadania, na którym jestem skupiona! Grr.. Tak, na sprawdzianach to było najgorsze. Również nie uważam, że to coś złego. Mogę komuś pomoc, ale najpierw chcę w pełni skończyć swoją pracę.

  Ja całe szczęście zawsze coś odłożę na książki. Chyba jestem uzależniona od ich kupowania :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przez najbliższy miesiąc żyję bez kupowania książek, bo w październiku mam dwie premiery :(

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...