niedziela, 25 października 2015

Be Room Cliff Book TAG

Za nominację serdecznie dziękuję Eileen Joy z bloga Recenzandia :)
Dzisiaj z kolei TAG zupełnie inny niż wszystkie, które dotychczas publikowałam na blogu, ale zapewne, bo jest bardzo popularny, więc ja robię go jako jedna z ostatnich, wy doskonale wiecie jak go przeprowadzić. Otóż do kubeczka, bądź czegokolwiek innego, wrzucamy karteczki z imionami żeńskich bohaterek książek, lub w przypadku chłopaków męskich, po czym losujemy po trzy i decydujemy którą z nich chciałybyśmy być, z którą mieć pokój, a którą zrzucić z klifu, dlatego wrzuciłam tutaj też nielubiane bohaterki. Mam nadzieję na dobrą zabawę, więc bez owijania w bawełnę zaczynamy zabawę!

Runda 1.
Tavia Michaels (Ocalona) ROOM
Ann Burden (Z jak Zachariasz) BE
Mare Barrow (Czerwona Królowa) CLIFF
Tavia była całkiem sympatyczną postacią i razem z Bensonem często doprowadzali mnie do stanu they so cutie I want cry, ale zdecydowanie nie chciałabym się znaleźć na jej miejscu i walczyć o życie po katastrofie samolotu. Mogłabym z nią zamieszkać i wspierać jakąś dobrą radą oraz miłym słowem. Zdecydowanie lepiej czułabym się w skórze Ann przed pojawieniem się jej tajemniczego przybysza. Byłabym sama i jedyne co miałabym do zrobienia to zaopiekowanie się gospodarstwem i zapewnienie sobie żywności, a przede wszystkim nikt nie przeszkadzałby mi w czytaniu! Bezapelacyjnie z klifu polecieć musi Mare, która jakoś szczególnie mnie nie irytowała, ale też nie zapałam do niej wielką sympatią z powodu jej niecodziennego hobby, takiego trochę żerowania na innych i, że cały czas właściwie myślała tylko o jednym.

Runda 2.
Mara Dyer (Mara Dyer) CLIFF
Celeana Sardothien (Szklany Tron) BE
America Singer (Selekcja) ROOM
Jeju, Mara musisz mi wybaczyć, ale zdecydowanie nie chciałabym ani Tobą być, ani z Tobą mieszkać. Nie chciałabym dzielić Twoich problemów z psychiką nawet za cenę tej cudownej umiejętności, którą posiadasz, a która bardzo by mi się przydała. No i przebywanie w Twoim pobliżu jest niebezpieczne, dlatego muszę cię zrzucić z klifu. Zdecydowanie bardziej chciałabym być niezależną, pyskatą i niezłomną Celeaną najlepiej z Chaolem u boku! Zaś na moją współlokatorkę świetnie nadaje się Ami. Poskromiłaby mój chaotyczny charakter i udzielała rad w różnych sprawach od sercowy poprzez książkowe, muzyczne aż po ubraniowe.

Runda 3.
Katniss Everdeen (Igrzyska Śmierci) BE
Alicja Bell (Kroniki Białego Królika) CLIFF
Miriam Black (Miriam Black) ROOM
Początkowo Katniss miała iść z klifu za to co zrobiła na końcu Kosogłosa, ale w takim zestawieniu zdecydowanie najbardziej wolałabym być nią. W końcu coś wygrać oraz być sławną. Choć za Chiny Ludowe jej nie wybaczę tego zakończenie całej serii to zdecydowanie bardziej nie polubiłam się z Alicją, czy może raczej Ali, jak każe na siebie mówić. Jest to po prostu źle skonstruowaną postać, albo myślała jedno, a robiła drugie i to mnie tak straszliwie irytowało. Jeśli chodzi moją współlokatorkę to Miriam może nie będzie idealną, ale przynajmniej nie będzie jej zbyt często w domu.

Runda 4.
Salomea Przygoda (Nomen Omen) ROOM
Linh Cinder (Saga Księżycowa) CLIFF
Clary Fray (Dary Anioła) BE
Znowu muszę zrzucić z klifu postać, którą nawet lubię, albo raczej bardzo lubię tylko dlatego, że nie chciałabym znaleźć się w jej sytuacji, ani jej w tym wszystkim współtowarzyszyć. Sorry, Cinder. :/ Z kolei Clary wybieram, bo bardzo chciałabym żyć w świecie Nocnych Łowców - polować na demony, rysować runy i zobaczyć najprawdziwszą Szarą Księgę! Bycie Salką nie przyniosłoby mi właściwiej żadnej zmiany, bo mamy podobne charaktery i taki sam poziom pecha, więc bardziej pasowałoby mi mieszkanie oraz dogadywanie się z nią.

Runda 5.
Emilie Selden (Córka Alchemika) CLIFF
Linden Sky Davis (Hopeless) ROOM
Rielle Lazuli (Prawo Millenium) BE
No dobra, do Rielle też mam podobny charakter, ale czuję, że byśmy się nie dogadały, dlatego zapobiegawczo wolałabym się raczej wcielić w jej skórę niż się z nią kłócić. Przy Sky akurat jestem pewna, że miałybyśmy wspólne tematy (wcale nie mówię o książkach i Holderze!), więc spokojnie mogłybyśmy zamieszkać w jednym pokoju. A Emilie w obojętnie jakim zestawieniu szła do odstrzału i nawet nie jest mi jej szkoda!


I, uwaga, niespodzianka nie nominuję nikogo, bo pewnie wszyscy mają to już za sobą, chyba że jesteś osobą, która jeszcze tego nie zrobiła, więc czuj się przeze mnie nominowany. ;)

8 komentarzy:

 1. Super odpowiedzi. Też nie wykonywałam jeszcze tego TAGu, ale dostałam nominację. Niedługo pojawi się on na moim blogu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze tego nie opublikowałam, ale już rozwiązałam, więc nie jesteś ostatnia :D
  Hm, nie chciałabym być Rielle... Chociaż, dla cudownego malarza mooooże :D
  Ogółem prawie nie znam tych postaci, więc nie bardzo mam się jak wypowiedzieć :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ten Tag! Jest przy nim tyle zabawy....
  Nie znam prawie nikogo z Twoich bohaterów, więc ciężko mi skomentować Twoje wybory.

  OdpowiedzUsuń
 4. jejku jak fajnie udał Ci się ten tag! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Oficjalnie stwierdzam, iż zostałaś nominowana do LBA!
  http://kultusarnie.blogspot.com/2015/10/liebster-blog-award-2.html

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie komentarz, ponieważ bardzo mnie to motywuje do dalszego pisania o książkach. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce na dyskusje na temat posta, a nie spam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...